Yüksek Hızda Kaliteli Hosting

PROFESYONEL BİR WEB SİTESİNDE HOSTİNG'İN ÖNEMİ

Öncelikle işletmelerimiz açısından bir web sitesi yaptırırken aşina olmadıkları bu hosting nedir? 

Hosting Türkçe karşılık olarak sunucu demektir. Dünyada ki tüm web sitelerini internete sunan makinalar ağına hosting denmektedir. Dolaysıyla hosting web sitenizin yazılımı ile internet arasında ki bir köprüdür. Web sitenizin hızlı ve kaliteli bir yayına sahip olabilmesi içinde iyi kalitede bir hosting kiralanması oldukça önemlidir. 

Google dünyada ki tüm web sitelerini indexleyen ve hangi wen sitesinin kaçıncı sayfa ve sırada bulunacağını belirleyen bir algoritmaya sahiptir. Bu algoritma web sitelerini indexlerken kullandığı parametrelerden biri de web sitesinin açılış hızı ve sayfa yükleme hızıdır. Google bu anlamda web sitelerinin 5 saniyenin altında bir açılış hızına sahip olmasını 3 saniyenin altında bir sayfa yükleme hızına sahip olmasını beklemektedir. İşte tüm bunları sağlayacak olan şey ise hosting'tir.

Yüksek hızda çalışan kaliteli bir sunucuya sahipseniz web siteniz için en olumlu ve doğru işlerden birini yapmış olursunuz. Peki her web sitesi için aynı hosting mi kullanılıyor? Hayır. Hostinglerinde kullanılacak olan web sitesinin yazılım dili ve veri tabanı özelliklerine göre doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla profesyonel bir web sitesi sahibi olurken çalışacağınız ajansın sadece kendi maliyetini düşük tutarak daha fazla kar amacı gütmediğinden vehizmetinizin tüm unsurlarının en doğru şekilde seçilip hazırlandığından emin olmalısınız. Ajansların mevcut referansları ve çalışmaları bunun için enn iyi fikri verecek olan detaydır. Ayrıca unutulmamalıdır ki sadece web siteniz hosting içerisinde barınmaz. Aynı zamanda firmanız için kullandığınız kurumsal mail adresleride hosting içerisinde çalışır. Bu nedenle bant ve kota limiti olmayan bir hosting ile çalışmak mail hizmetlerinizinde sağlıklı çalışması için oldulça önemlidir. Ayrıca yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi hostingler kiralanan hizmetlerdir. Profesyonel web sitesi çalışmalarında hosting hizmetleri en düşük 1 yıl olarak kiralanırlar. Ancak tercihe göre 1 yıldan 5 yıla kadar kiaralama yapılabilmektedir. Hizmet süresi sonunda web sitesi yayınının ve mail hizmetlerinin devamı için hosting hizmetinin zamanında yenilenmesi oldukça önemlidir aksi durumda tüm verilerinizi kaybetme riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Barni Web Tasarım olarak tüm Türkiye genelinde müşterilerimize sunmuş olduğumuz kurumsal web sitesi ve e-ticaret web sitesi çalışmalarında Google parametrelerine uygun en üst limitlerde hostingler kullanılmaktadır. Bu şekilde müşterilermiz hem web sitelerinde hem mail hizmetlerinde kota limitleri olmadan ve yüksek hızlarda yayın yapark çalışmaktadırlar.

WEB TASARIM & GRAFİK TASARIM HİZMETLERİMİZ


KURUMSAL WEB TASARIM

E-TİCARET

LOGO TASARIM VE KURUMSAL KİMLİK