Google Ads Reklam Yönetimi

Google ads reklamları, global çapta kullanılan dünyanın en etkin reklamcılık yöntemlerinin başında gelmektedir. Dijital pazarlamanın en etkin kullanıldığı google reklamları ile işletmeler hızla web arama sonuçlarında en görünür kısımda yani ilk sayfa sonuçlarının üzerinde görüntülenirler. Bu sayede işletme kendi lokasyonu farketmeksizin çok daha uzak mesafelerde bulunan potansiyel müşterilerine hızla ulaşabilir, ürün ve hizmetlerinin tedarikini sağlayabilir.

WEB SİTENİZ HEMEN ARAMA SONUÇLARINDA GÖRÜNSÜN...

GOOGLE ADS NEDİR?

 

Google Ads, dünyanın en büyük arama motoru google'ın kullanıcılarına sunduğu reklamcılık yöntemidir. Bu reklam yönteminden ile belirli ürün ve hizmetlerini tüketiciye ulaştırmak isteyen işletmeler faydalanabilir. Google reklamları ile işletmeler belirlenen anahtar kelimeler ile görüntülenme sağlayarak satışlarını hızla arttırırlar.

TIKLAMA MALİYETLERİ NEDİR?

 

Tıklama başı maliyet, reklam kampanyanızda belirlenen anahtar kelimeler için geçerli bir terimdir. Her anahtar kelime kullanıcılar tarafından aranma popülerliğine göre bir değere ve maliyete sahiptir. Bu maliyetler reklamverenlerin reklam stratejisinde belirttiği maksimum tıklama başı maliyete göre şekillenir ve günlük olarak değişkenlik gösterebilir. Reklamlarınızda alacağını her bir tıklamanın maliyeti olduğu anlamını taşımaktadır.

ANAHTAR KELİMELERİN ÖNEMİ NEDİR?

 

Google ads reklamlrının temeli anahtar kelimelere dayanmaktadır. Reklam veren işletmelerin temel amacıda bu anahtar kelimelerde rakiplerine oranla üst sayfada görüntülenmek ve daha fazla potansiyel müşteriye erişmektir. Anahtar kelimeler her sektörde farklılık gösterir ve her anahtar kelimenin gösterim hacmine ve tıklanma oranına göre değeri birbirinden farklıdır.

GOOGLE REKLAMLARI AÇIK ARTTIRMA TÜRÜ MÜ?

 

Evet, google reklamları reklamverenler için bir tür açık arttırma platformudur. Her bir reklam veren belirlediği reklam stratejisine ve verdiği teklife göre anahtar kelimelerin tıklama başı maliyetleri belli olur. Bu şekilde en yüksek teklifi veren işletmenin reklamı üsta sırada yer alır. Peki sadece yüksek teklif veren mi görünür? Hayır, sadece yüksek bir teklife sahip olmanız yetmez ayrıca optimizasyon puanınızın, anahtar kelimelerinizin kalite puanı ve web sitenizin alaka düzeyinin kalitesi oldukça etkilidir.

TEKLİF İSTEYİN

Avantajlı ve Uygun Fiyatlı Tekliflerimizi Size Sunmak İçin Bize Ulaşın.