Google Ads Reklam Yönetimi

GOOGLE ADS NEDİR?

Google Ads Google tarafından işletmelerin kullanımı için sunulan bir dijital reklamcılık hizmetidir. Web sitesi sahibi olan her firma Google'ın bu hizmetinden faydalanabilir. Firmalar bulundukları sektöre göre ve bütçeleri doğrultusunda istedikleri ülkeye veya şehirlere ürün ve hizmetlerinin tanıtımı amacıyla reklmalarını verebilmektedir. Google Ads reklemaları ile işletmeler web sitelerini istedikleri tüm anahtar kelimelerde Google arama sonuçlarının en üzerine çıkartabilirler ve böylece müşteri portföylerini genişletebilir ve satışlarını arttırabilirler. Özellikle Google arama sonuçlarında ön sayfada görüntülenemeyen ancak sunduğu ürün ve hizmetleri daha geniş bir kitleye iletmek isteyen işletmeler için oldukça önemli bir dijital reklamcılık aracıdır.

Özellikle son yıllarda Google tarafından yapılan arama indexleme değişiklikleriyle beraber organik aramalarda dahi ön sayfada bulunmasına rağmen Google Ads reklam verenlerinin altında kalan firmalarda görünürlüğünü arttırmak ve hedef kitlelerine direkt olarak ulaşabilmek amacıyla Google Ads reklamlarına başvurmaktadır. Google algoritması öncelikli olarak lokal indexlemeler yapmaktadır bu nedenle Google üzerinde biri ürün veya hizmet arayan kullanıcılara öncelikli olarak bulunduğu şehrin işletmelerini organik aramalarda listelemektedir. Dolayısıyla bulunduğu şehrin dışında ki tüketicilere de hizmet veren işletmeler diğer şehirlerde ki arama sonuçlarında da görüntülene bilmek için Google Ads reklamlarını sıklıkla kullanmaktadır. Sadece ülke içinde değil google Ads reklamları ile işletmenizi, ürün ve hizmetlerinizi uluslararası boyutlara kadar taşıyabilirsiniz. Google Ads işletmelere istedikleri şehir ve ülkere reklamlarını sunabilme avantajını sınırlama olmaksızın sunmaktadır.

Googel Ads reklam kampanyaları kontür usulü çalışmaktadır. Her bir anahtar kelime için Google tarafından kelimelerin aranma sıklığına, tirajine ve popülerliğine göre belirlenmiş bir tıklama başı maliyet bulunmaktadır. Ancak bu tıklama başı maliyetler açık arttırma usulüne göre reklam verenler tarafından yükseltilmektedir. Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde reklam veren işletmelerin temel amacı üst sayfada görüntülenmek olduğu ve burada sadece 4 işletmelik bir alan bulunduğu için her firma sektöründe ki en popüler anahtar kelimelere rakiplerinden daha fazla bir teklif sunmaya çalışmaktadır. Bu durum 1 TL tıklama başı maliyeti olan bir kelimenin maliyetini 6-7 TL bandına kadar çıkartabilmektedir. Bu nedenle reklam stratejilerinizin, anahtar kelimelerinizin ve eşleme türlerinin bütçeniz doğrultusunda çok iyi belirlenmesi gerekmektedir

GOOGLE ADS REKLAMLARI İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALMANIN ÖNEMİ

Google Ads reklamları için öncelikle bir gmail mail adresi üzerinden bir hesabınız olması gerekmektedir. Ancak Google Ads reklamlarının bir çok önemli ayarı bulunmaktadır. Dolayısıyla işletmeler bu ayarların doğru kurgulanması ve reklam stratejilerinin doğru şekilde belirlenmesi konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Doğru kurgulanmamış reklamlar hedefe yönelik çalışmaktan ziyade bir çok gereksiz tıklamaya sebep olarak bütçenizin doğru kullanılmamasına sebep olmaktadır.

Barni Web Tasarım olarak sunmuş olduğumuz Google Ads reklamcılık hizmetimiz ile müşterilerimizin reklam stratejilerinin, anahtar kelimelerinin, bu anahtar kelimelerin eşleme türlerinin, reklam kampanya türlerinin, kampanyaların reklam zaman planlamasının doğru bir şekilde yapılmasını ve hedefe yönelik doğru harcamalarla en üst sayfa konumunda bulunulmasını sağlıyoruz. Ayrıca reklamlarınızın başlatılmadan önce sektörünüze yönelik anahtar kelime analizlerimizi yapıyor ve bu anahtar kelimeler içerisinden en iyi performansı vereke olanları titizlikle seçiyoruz

İLETİŞİM

Değerli müşterimiz lütfen siparişiniz ile ilgili detayları açıklama kısmına girerek belirtiniz en kısa sürede siparişinize karşılık sizinle iletişime geçilecektir.

İletişim Formu