SEO

Seo, dijital dünya içerisindeki ticaretin her geçen gün artması ile gün geçtikçe önem kazanan bir tabir olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün daha fazla biçimde duymaya başladığımı SEO nedir? Seo kelime açılımı olarak "search engine optimization" demektir. Peki Türkçe anlamı nedir? SEO'nun Türkçe kelime anlamı "arama motoru optimizasyonu" olarak görülmektedir. SEO nedir?, hangi amaçla kullanılır?, SEO uzmanı nasıl bulunur? gibi sorularınzı yanıtlamaya çalışacağız.

PROFESYONEL SEO ÇALIŞMASI İŞİNİZİ ZİRVEYE TAŞIR...

SEO NEDİR?

 

SEO, dijital pazarlama yöntemleri arasında en önemli uygulamaların başında gelir. Seo çalışmaları işletmelerin web siteleri içerisinde yapılmaktadır. Çalışmaya başlamadan önce işletmenin amacı ve hedefleri belirlenir. İşletmenin amacı ve bu doğrultusunda bir seo stratejisi oluşturulur, sektör ve rakip analizleri yapılır ve en önemli anahtar kelimeler belirlenir. Seo uygulamaları ile çalışmanın yapıldığı web sitesi belirlenen anahtar kelimeler ile google arama sonuçlarında üst sayfada yer alması hedeflernir. Bu sayede işletme ürün ve hizmetlerini Google'ın arama sonuçlarında görünür bir alanda potansiyel müşterilerinin büyük kısmına ulaştırabilir.

SEO NE ZAMAN SONUÇ VERİR?

 

İşletmenin hedefleri doğrultusunda belirlenen dijital pazarlama stratejisi ile işletmeye ait web sitesinde işinde uzman seo uzmanlarımız gerekli site içi seo çalışmalarını uygulamaya başlarlar. Seo çalışmaları kısa süreli çalışmalar değildir. Google'ın sitenizdeki yapılan değişiklikleri algılaması, bu doğrultuda sitenizi yeniden değerlendirmesi ve sektörel rekabet yoğunluğuna göre sıralamanızın değişmesi 30 günden 180 güne kadar farklı zman dilimlerinde gerçekleşir. Her seo çalışması her sektör için farklı süreçler içinde şekillenir ve sonuç verir. Dolayısı ile SEO çalışmasına başlandığında sabırlı olmak gerekir. İşletmeniz için uygulanan özel seo teknikleri ile web sitenizin zamanla yükselişine şahit olacaksınız.

ADS REKLAMLARI MI DAHA VERİMLİDİR SEO MU?

 

ADS reklamları ve SEO uygulamalarının ikisi içinde ücret ödersiniz. Burada önemli olan bütçeniz doğrultusunda hangisinden daha fazla verim alacağınızdır. Hem seo çalışması hem de ads reklamları için müşteriye bir analiz sunmaktayız. Bu analiz çerçevesinde Google Ads reklamlarının haftalık ve aylık tahmini maliyeti sunulur. Seo çalışmasında da yapılacak çalışmanın detayları ve ön görülen çalışma süresine göre fiyatlandırması yapılır. Ancak şunu söylemeliyizki her iki uygulamayı birbiri ile kıyaslarsanız bazı avantaj ve dezavantajları görürsünüz. Bunlar;

 • ADS Reklamları ile Vakit Kaybetmeden En Görünür Alanda Bulunursunuz. Fakat Reklam Bütçeniz Bittiğinde veya Reklamlarınız Sonlandığında Web Sitenizin Gerçek Sıralaması Neredeyse Orada Bulunursunuz.

 • Seo Çalışmalarının Sonucunda İstediğiniz Anahtar Kelimeler ile Google'ın Arama Sonuçlarında Ön Sayfaya Yerleşirsiniz. Ancak Seo çalışmasının Sonuç Vermesi 30 gün ile 180 Gün arasında (Bazı Durumlarda 1 yıl) olmaktadır. Fakat Ön Sayfa Sonuçları Arasında Sayfa Üstünde mi Olacağınız yada Sayfanın Alt Kısmında Bulunacağınız Kesin Değildir.

 • ADS Reklam Çalışması Devamlı Olarak Bütçe Gerektirmektedir
 • Seo Çalışması İçin Tek Seferlik Yapacağınız Yatırımla Daha Uzun Vadeli Sonuçlar Elde Edersiniz

 • Ads Reklamlarında Bütçenizin Önemli Bir Kısmı Negatif Anahtar Kelime Olarak Adlandırılan Alakasız Arama Terimlerinden Aldığınız Tıklamalar ile Boşa Gider

 • Seo Çalışmasında Bütçenizden Negatif Anahtar Kelime Kaynaklı Bir Harcama Yaşamazsınız.

SEO ÇALIŞMASINDA WEB TASARIM AJANSININ ÖNEMİ

 

En iyi seo uzmanı web tasarım ajansı'dır. Web tasarım ajansı işletmeniz için sunduğu web tasarım çöüzümü içerisinde mutlaka işin seo kısmını düşünyordur. Barni web tasarım olarak müşterilerimizin web sitelerinin işlevsel olması bizim birinci önceliğimizdir. Bu hem işimize duyduğumuz saygı hem de işinize duyduğumuz saydıdan dolayıdır. İzmir web tasarım ajansı olarak yapmış olduğumuz çalışmalar sadece İzmir ile sınırlı kalmayıp ülkemizin çok farklı noktalarında bulunan farklı şehirlerdeki işletmelere ve Avrupa'da 3 ülkeye ulaşmış durumdadır.
Barni Web Tasarımın SEO Uzmanlığı ile Tanışın...

Web Tasarım Ajansının Avantajları

 • Web tasarım ajansı yazılım ve seo tekniklerine hakimdir.

 • Web tasarım ajansı seo uzmanlığı alanında da deneyimlidir.

 • Web tasarım ajansı size her zaman ulaşılır bir hizmet anlayışı sunar.

 • Web tasarım ajansı Google ve sektördeki değişiklikleri daha iyi takip eder.

 • Web tasarım ajansı seo araçlarını etkili şekilde kullanır.

 • Web tasarım ajansı web sitenizin arama sonuçlarındaki performansını takip eder.

TEKLİF İSTEYİN

Avantajlı ve Uygun Fiyatlı Tekliflerimizi Size Sunmak İçin Bize Ulaşın.

En İyi SEO Uygulamaları