Profesyonel Seo Çalışmasının Önemi

SEO ÇALIŞMASI NEDİR?

Profesyonel bir web sitesine sahip olan her firmanın öncelikli hedefi Google arama sonuçlarında ilk sayfada üst sonuçlarda yer alabilmek ve önemli anahtar kelimelerde görünür olarak müşteri portföyünü genişletebilmektir. Bunun için öncelikle Google’ın çalışma prensiplerini anlamak ve profesyonel bir destek alabilmek oldukça önemlidir. Google dünyanın en büyük arama motorudur ve milyonlarca web sitesi Google tarafından belirli kriterlere göre belirli sayfalarda ve sıralamada  indexlenirler.
Google’da en üst konumlarda görüntülenmenin 2 yolu vardır. Bunlardan biri Google bütçeniz doğrultusunda Ads ile Goole’a reklam vererek diğeri ise organik indexleme dediğimiz web sitenizin içeriği doğrultusunda reklamsız bir şekilde indexlenmektir. Tabi en hızlı yol birinci seçenek olan Google Ads reklamlarıdır. Web siteniz organik arama sonuçlarında ilk sayfada bulunmuyorsa dahi sitenizi hızlıca ilk sayfada en üst konuma taşımanıza yardımcı olur.
Google zaman içerisinde indexleme algoritmasını değiştirmektedir. Google’ın yaptığı bu değişikliklerden sonra günümüzde SEO çalışmaları harici olarak yapılan çalışmalar değil web sitesinin kendisinin Google’ın istediği parametrelerde olmasıyla alakalıdır. Dolayısıyla günümüzde yapılmak istenen bir çok harici seo çalışması hem istenen sonucu vermemekte hem de yüksek maliyetlere neden olmaktadır. 

Bir web sitesinin Google tarafından iyi bir indexleme puanına sahip olması için nelere sahip olması gerekmektedir?

-Web Sitesinin Yazılım Dili ve Özgün Bir Tasarım Olması (ASP.Net – Php – Html)
-Web Sitesinin Barındığı Hostingin Yüksek Hızda Çalışan Bant ve Kota Limiti Olmayan Kaliteli Bir Sunucu Olması
-Site Açılış Hızının 5 saniyeden Az Olması
-%100 Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi Olması
-SSL Güvenlik Sertifikasının Kurulu Olması
-Web Sitesi içeriğinin Tamamen Özgün ve Güncel İçeriklerden Oluşması (Ürün, hizmet veya proje açıklamaları vb)
-Google Her Zaman En İyi ve Kaliteli Bilgi İçeriğine Sahip Web Sitesini Yukarıya Taşır
-Web Sitesinin Her Sayfasına Keyword (Anahtar Kelime) Girişlerinin Doğru Şekilde Yapılması
-Web Sitesi İçeriklerinde Kullanılan Görsellere Meta Açıklama, Anahtar Kelime Eklenmesi

Ancak unutulmaması gereken nokta her şeyi ile tüm seo çalışmaları yapılmış profesyonel bir web sitesi sahibi olduktan sonra Google’da üst sayfa konumuna ulaşmak birkaç gün içerisinde olacak bir durum değildir. Bu işlem sabır gerektiren uzun soluklu düşünülmesi gereken bir işlemdir. Google sizin sitenizi rakip firma web siteleriyle karşılaştırır, rekabete sokar,  aylara ve yıllara varan zaman içerisinde yavaş yavaş bu sıralamaları değiştirir. 
Ayrıca unutulmaması gereken bir başka önemli nokta profesyonel web sitesi çalışması asla bir defa yapılıp tamamlanan bir çalışma değildir. Google web sitelerinin güncel olmalarına çok önem veriri ve her zaman en güncel web siteleri Google tarafından daha olumlu değerlendirilir. Bu nedenle bir defa hazırlanıp içerik girişi yapılan ve 3 ay, 6 ay veya 1 yıl hiç dokunulmayan, yeni içerik girişi yapılmayan web siteleri Google için önemini yitirir. Bu yüzden web sitenize kısa aralıklarla içerik ve makale girişleri yapılması oldukça önemlidir.
Barni Web Tasarım olarak en iyi performansı sunacak tamamen Google dostu kurumsal web siteleri ve e-ticaret web sitelerini oluşturarak tüm Türkiye genelinde her sektörden firmamızın kullanımına sunduk. Sunduğumuz profesyonel web sitesi desteiği ve reklamcılık hizmetlerimizle size en uygun Seo stratejilerini belirleyerek profesyonel web sitenizi oluşturuyoruz.

WEB TASARIM & GRAFİK TASARIM HİZMETLERİMİZ


KURUMSAL WEB TASARIM

E-TİCARET

LOGO TASARIM VE KURUMSAL KİMLİK