E-Ticaret Sitesi Kurulumu

E-Ticaret günümüzde ticari işlemlerin %30'una karşılık gelmektedir. Ülkemizde ise 2023 yılında e-ticaret'in ticaretten aldığı oran %22 olmuştur. E-ticaret sektörü tüm düyada olduğu gibi ülkemizde de yatırıma ve gelişime en açık sektçr olarak dikkat çekmektedir. İşte 5 adımda e-ticarete başlarken dikkat etmeniz gerekenler.

E-TİCARET SİTESİ KURARAK İŞİNİZİ İNTERNETE TAŞIYIN

1-PAZAR ARAŞTIRMASI YAPMAK

 

Pazar araştırması yapmak, sektörünüz içinde bulunan rakiplerinizi ve genel hedef kitlenizi analiz etmek için çok önemlidir. Bu sayede sektörünüzde bulunan yeni trendleri, müşterilerin satın alma eğilimlerini gözlemleyebilirsiniz. Böylece e-ticaret sistemi ile sunacağınız ürünleriniz için çeşitlilik ve fiyatlandırma konularında detaylı verilere sahip olursunuz.

2-HEDEF KİTLE BELİRLEME

 

Hedef kitle belirleme, e-ticaret içerisinde satış stratejinizi belirlemede oldukça önemlidir. Hedef kitle belirleme yöntemleri ile ürünlerinizi hangi demografik gruplara göre sunabileceğinizi net bir şekilde algılayabilirsiniz. Bu sayede hedef alacağınız kitleye özel dijital pazarlama stratejileri belirleyerek bu yöntemleri e-ticaret satışlarınızı arttırmak için kullanabilirsiniz.

3-PAZARA SUNACAINIZ ÜRÜNLERİN BELİRLENMESİ

 

E-ticaret ürünleri, e-ticaret sektörüne giriş için belirlenmesi gereken en önemli etkendir. E-ticaret sektörü işletmelere bu alanda sınırsız bir alan sunmaktadır. Ancak işletmelerin yoğun rekabet içerisinde bulunduğu e-ticaret sektöründe fark yaratabilmek için satışa sunacakları ürünleri doğru şekilde belirlemesi çok öenmlidir. Tüketicilerin rağbet ettiği alanlarda spesifik özelliklere sahip veya nadir özelliklerde bulunan ürünleri sunmak markanızı ve e-ticaret hacminizi oldukça ileriye taşıyacaktır.

4-MALİYET ANALİZİ

 

Maliyet analizi, e-ticarete başlarken yapılması gereken ilk adımların başında gelir. Planlı bir e-ticaret stratejisi oluşturmak için tahmini gelir - gider tablosu oluşturmak sizi beklenmeyen masraflar karşısında koruru. Genellikle e-ticarete başlayan işletmeler maliyet analizini iyi yapamadıkları için veya bu analizi hiç yapmadıkları için bu yolda ciddi sıkıntılar yaşar. Maliyetlerin içerisinde oluşacak kalemlerden bazıları; e-ticaret web sitesi yaptırmak, seo çalışması, google ads reklamları, sosyal medya reklamları, kargo ve tedarik masrafları, Kdv ve gelir vergileri, depo ve stoklama alanı, çalışan maliyeti, ödeme kuruluşu komisyonları, bu ve benzeri kalemlerde işletmeler için ana maliet unsurları bulunur.

5-E-TİCARET ALTYAPINIZI SEÇİN

 

E-ticaret platformu, seçerken yukarıda bahsettiğimiz adımlar sonucu hangi özelliklere sahip olması gerektiğini belirlediğiniz e-ticaret web sitesi'ne sahip olmanız gerektiğini bilebilirsiniz. Barni web tasarım size %100 mobil uyumlu e-ticaret web sitesi çeşitlerini, kolay yönetilebilir Türkçe yönetim paneli ile sunmaktadır. Herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmadan kolayca ürünlerinizi ekleyin, çıkartın, fiyatlarınızı girin, stok adedinizi belirleyin, kargo tercihlerinizi ayarlayın ve e-ticaret satışlarına başlayın. Sizin için süresiz teknik destek ve tercih edeceğiniz ödeme kuruluşuna ait sanal pos kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Hemen e-ticaret paketi ürünümüzün demolarını inceleyebilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Barni Web Tasarım Olarak 500'den Fazla Web Sitesi Hazırladık. Tecrübemizle İnşaat Sektöründe Bulunan Firmalarımıza Kurumsal Web Tasarım Hizmeti Sunuyoruz.

Fiyat Teklifi İsteyin

Web Tasarım, Google Reklamcılığı, Logo Tasarımı, Katalog ve Kartvizit Tasarımı, Google İşletme Kaydı Oluşturma ve Seo Hizmetlerini Profesyonel Olarak Sunmaktayız. İşletmeniz İçin İhtiyaç Duyduğunuz Tüm Dijital Pazarlama Çözümleri İçin Fiyat Teklimizi Alın